EĞİTİM VE DAYANIŞMA HAREKETİ OKULU İKİNCİ BULUŞMASINI GERÇEKLEŞTİRDİ

0
1338

Eğitim ve Dayanışma Hareketi Avrupa’daki çalışmalarını sistemleştirmek amacıyla okul kurmayı hedefliyor. Varılan karar sonrasındaki ilk toplantımızı Şubat 2018’de Münster’de gerçekleştirmiştik. İkinci toplantımız gene Münster’de Odak Kültür Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya Almanya’dan, Paris’ten ve İsveç’ten arkadaşlar katıldı.

Toplantının ilk akşamı tanışma, hasret giderme, serbest tartışma ve hazırlıklarla geçti. İkinci gün Avrupa’da kadın, gençlik ve çocuk çalışması olmak üzere üç konu ele alındı. Konular hakkında sunumlar ve tartışmalar yapıldı. Münster Odak Kültür Merkezi’nden Bir arkadaş toplantıya artan savaş tehlikesi üzerine 40 dakikalık bir sunum yaptı. Aynı gün verdiğimiz dinlenme arasında bir kısmımız Münster’de bir barış etkinliğine katıldık. Etkinlikte Odak adına bir arkadaşımız söz aldı.

İkinci gün Selanik Yaz Kampı ve Paris Humanite festivali üzerine tartışmanın ardından toplantının ve saflarımızda yoldaşlık ilişkilerinin kollektif bir değerlendirilmesi yapıldı. En son olarak da Avrupadan Odak’a nasıl katkıda bulunabileceğimizi tartıştık.

Pazartesi günü Paris’e dönen arkadaşlarımız şehre 50 km kala kaza geçirdiler. Ne mutlu ki arkadaşlara bir şey olmadı.

İkinci buluşmamız kafamızın aydınlanması ve umutlarımızın artmasıyla sonuçlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.