Ekrem İmamoğlu: İhbar Alıyoruz, Gidip Tedbir Almak İstiyorum

0
1236

Ekrem İmamoğlu Ankara ziyareti öncesi yaptığı basın açıklamasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden çok sayıda ihbar aldıklarını söyledi. 

Seçimi kaybeden AKP’li Binali Yıldırım’ın ve Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflı ve tebrik mesajlı pankartlarına dair de açıklamalarda bulunan İmamoğlu, “Binali Yıldırım’ı teessüfle izliyorum. Devletin bakanlığını yaptınız yıllarca, TBMM başkanlığı, Başbakanlık yaptınız daha ne olsun allah aşkına. Bundan daha evla ne olabilir çıkıp tebrik etmediniz? Asmayın şu afişleri dedik. İl başkanınız kazandık açıklaması yapıyor. Ayıp. Kendinizi toplum, dünya, kamuoyu nezdinde aşağı çekiyorsunuz. Biz üretmeye hazırız, bırakın, tebrik edin biz de işimize bakalım. Hala afiş asıyorlar İstanbul’un etrafına. Ne için asıyorsunuz sayın Binali Yıldırım?” şeklinde konuştu.

İhbar Var, Gidip Tedbir Almak İstiyorum

Belediye binasında çok sayıda evrakın imha edildiği, kimi belgelerin de kaçırıldığı yönünde ihbar mesajları aldıklarını söyleyerek önlem almak istediğini söyleye İmamoğlu, “Büyükşehir Belediyesi’nden şu son 2 günde bir sürü ihbar alıyoruz. Dosya kaçıranlar, odasını toplayanlar… Ne oluyor kardeşim? Ben gidip tedbir almak istiyorum, İstanbullunun 1 kuruşunun bile hesabını soracağım. Bunların ihbarı var, kanıt olursa paylaşırım.” dedi.

Belki Vekil Olur Belki Muhtar Olur

Açıklamasında Anadolu Ajansı Genel Müdürü’nü de hedef alan İmamoğlu, “Kaygı duyduğum için söylüyorum. AA’yı yok sayıyorum, ismini de değiştirsin. Benim de paramı alıp cebine koymasın. Nasıl siyasi cümleler ettiğini biliyorum. Bir genel müdür. Gitsin siyaset yapsın ya, belki vekil olur belki muhtar olur.” diyerek seçim sonuçlarında manipülasyon yaparak, abonelerine “İstanbul’da AKP kazandı” şeklinde haber geçen ajansın genel müdürünü istifaya davet etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.