Emlak Konut YDA Group’a karşı direnen işçiler Boğaziçi Köprüsü’nde eylem yaptı

0
327

İstanbul Ataşehir Finans Merkezi’ndeki Halkbank Plazası’nda çalışan inşaat işçileri, haklarını almak için Emlak Konut ve inşaatını yapan ana firma YDA Group’a karşı Boğaz Köprüsü’nde bir eylem gerçekleştirdi.

BirGün’de yer alan habere göre, köprünün Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçiş güzergahında orta şeridi trafiğe kapatan İnşaat-İş ve DİSK Dev Yapı-İş üyesi işçiler, “Emlak Konut ve YDA Group haklarımızı gasp etti” pankartı taşıdı.

Eylem sırasında “Direne direne kazanacağız” sloganı atan işçiler, “Emlak Konut, YDA iyi bilsin, istediğiniz kadar yasaklayın, istediğiniz kadar paralarımızı ödemeyin. Haklarımızdan vazgeçmeyeceğiz” dedi.

İnşaat İş Sendikası, Twitter üzerinden şu paylaşımı yaptı: “FŞM Şantiyesinde Emlak Konut ve YDA Group’un üyelerimizin haklarını gasp etmesine karşı üyelerimiz ve sendika temsilcilerimiz köprüyü trafiğe kapattı” açıklamasını yaptı.

DİSK Dev Yapı-İş ise eylemi “Boğaz köprüsünde eylem yaptık. Üyelerimizin haklarını gasp etmeye çalışan Emlak Konut ve YDA Group firmalarına tek damla alınterimizi dahi bırakmayacağız. Bedeli ne olursa olsun inşaat baronlarına taviz vermeyeceğiz” diyerek paylaştı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.