Erdoğan’dan ABD’ye Büyük Rest:Terör Ordusunu Daha Doğmadan Boğacağız!

0
1378

A739E7DA-13DF-44F2-8D72-DBF2A9047110ABD öncüğündeki IŞİD karşıtı uluslararası koalisyon Suriye’de 30.000 kişilik bir sınır koruma gücü kuracağını açıkladı.Koalisyonun Halkla İlişkiler Ofisi,bir kısmı Türkiye sınırında konuşlanacak bu gücün yarısının SDG’lilerden oluşacağı iddiasını doğruladı.Erdoğan ise kurulacak sınır gücünün terör ordusu olduğunu niteleyip ABD’ye sert tepki göstererek bölgeye yeni bir harekat başlatılacağının sinyalini verdi:
“Amerika, ülkemiz sınırları boyunca bir terör ordusu kurduğunu ikrar etmiştir. Bize düşen de bu terör ordusunu daha doğmadan boğmaktır. TSK, Afrin ve Münbiç meselesini halledecektir. Hazırlıklarımız tamamlanmıştır. Harekât her an başlayabilir.”

Bölgedeki Kürt güçlerinin etkinliğinden rahatsız olduğunu her fırsatta dile getiren Erdoğan,”Bir terör örgütü, başka bir terör örgütüyle yok edilemez” diyerek sözlerine şöyle devam etti:
“Affedersin kıçı kirli bazıları, Suriye’de kalkıp bize tehdit sallıyor. Tehdit sallamak suretiyle Türkiye’yi kendi kabuğuna çekmek istiyor. Kusura bakmasınlar, PYD’ymiş, YPG’miş, DEAŞ’mış. Topunuz gelin, ne olursanız olun tepenize ineceğiz. Şu an obüslerle vuruyoruz, vurmaya da devam edeceğiz. Kabuğumuza çekilip sizin vurmanızı mı bekleyeceğiz?”
Suriye sınırında kurulacak bu gücün hedefinin Türkiye olduğunu da iddia ederek Türkiye düşmanı ilan ettiği güçlerle rekabet edebilmek için ulusal ve bölgesel kalkınma hamlelerinin gerekliliğini mevcut doğal kaynakların etkin kullanımı ve Türk milletinin zekasıyla aşılacağı imasıyla vurguladı:

‘Biz Türkiye’yiz. Biz Türk milletiyiz. Bu böyle bilinsin. Bizim çok zengin doğal kaynaklarımız, petrolümüz, gazımız, altınımız olmayabilir. Burada olduğu gibi bizim de trona madenimiz var. Bor madenimiz, var, kömürümüz var, başka madenlerimiz var. Hepsinden öte zekamız var.

Elimizdeki madenleri en iyi şekilde değerlendirerek kalkınmamız için önemli bir kaldıraç haline dönüştürebiliriz. Bütün madenlerimiz hep ham halleri ile ihraç edilmiştir. İşlenmiş olarak onları almışızdır. Bu ne mantıktır ya. Elde edeceğimiz katma değer, işte görüyorsunuz, göreceksiniz katlanarak artacaktır. Bunun için de madenciliğimiz ile ilgili teknolojilere büyük önem veriyoruz. Bor gibi, trona gibi madenlerimizin işlenmesini ne kadar geliştirirsek ülkemizin kârı o kadar artacaktır’.

16 Ocak 2018

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.