Erdoğan’dan İmamoğlu’na: “Ordu valimizden özür dilemedikçe böyle bir makama gelemez.”

0
980

Bir süredir açıklamaları seyrekleşen AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir toplantıda yaptığı konuşmada Ekrem İmamoğlu’nun, Ordu Valisi’nden özür dilemedikçe Belediye Başkanı makamına gelemeyeceğini belirtti.

Kadim Dostlar Buluşması programında konuşma yapan Erdoğan, YSK kararıyla mazbatası elinden alınan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nu eleştirerek “Herkesi kucaklamak için geliyorum diyen kişi, Ordu’da bu milletin, bu devletin valisine ne diyor, it diyor. Ordu valimizden özür dilemedikçe böyle bir makama gelemez.” dedi.

Erdoğan, İmamoğlu’nun Ordu Valisi ile yaşadığı VIP krizinde, valiye hakaret ettiğini söylerken, “Ordu valimizden özür dilemedikçe böyle bir adaylığa layık olmaz, böyle bir makama gelemez. Bu makamda bulunanların her şeyden önce edeple bu makama gelmesi lazım.” açıklamasında bulundu.

İmamoğlu’nun sık sık vurguladığı israf ve bütçe konularına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi yatıyor, kalkıyor bütçe diyor. Göreve geldim, bizim 2,5 milyar dolar borcumuz vardı. Teslim ederken 1 milyar 250 milyon dolarla devrettim. Şimdi rakam o günden bugüne İstanbul büyüyor. Yatırımlar sürekli artıyor. Şimdi tabii ki rakam çok daha ilerde. Önce bunu bir gör, bak nereden nereye geldi?” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.