Erdoğan’dan Katar Emiri Savunması

  0
  866
  Turkish President Recep Tayyip Erdogan speaks at the Kuala Lumpur Summit in Kuala Lumpur, Malaysia, Thursday, Dec. 19, 2019. Leaders from Turkey, Iran, Qatar, Indonesia and Malaysia address delegates during opening ceremony of the Kuala Lumpur Summit 2019, which aims to identify problems that affect the Muslim world. (AP Photo/Lai Seng Sin)

  AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malezya’da gazetecilerin sorularını cevapladı.

  Kanal İstanbul meselesine yönelik soruya “Kanal İstanbul’la ilgili bir defa çok çirkin olan şey şu; Katar Emirinin annesinin gelip buradan yer alması vesaire… Bunu söyleyen insanlara sormak lazım; “Devletten hangi desteği alarak böyle bir yeri almış?” Bu dedikoduları duydum. Katar Emirinin annesinin ülkemizden gayrimenkul satın almasına mani yasal olarak herhangi bir şey söz konusu mu?” diyerek cevap veren Erdoğan, Katar Emiri’nin annesinin Kanal İstanbul projesi kapsamında arsalar satın aldığını doğruladı.

  Libya’daki duruma ilişkin ise “Örneğin Libya ve Suriye şu anda önümüzde. Libya’da biz şu anda nasıl bir rol üstleniyorsak, Suriye’de nasıl bir rol üstlendiysek bundan sonraki süreçte de buna benzer rolleri birlikte üstlenmenin kararlılığını ortaya koyacağız. Yani nemelazımcılığın olmadığı, “bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılığın” olmadığı bir süreci devam ettireceğiz.” ifadelerini kullandı. 

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.