Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar, dünyanın en zenginleri listesinde

0
97

ABD tabanlı ünlü Forbes dergisi, bugün web sitesinden dünyanın en zengin insanlarının listesini yayınladı. Listede Türkiye’den 23 erkek ve 4 kadın da yer aldı.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu üyesi Murat Ülker Türkiye’nin dolar milyarderleri listesinde ilk sırada yer aldı. Ülker’in servetinin bir yılda 19 milyon dolar gerileyerek 5 milyar dolar olarak kayda geçtiği belirtildi. Listenin ikinci sırasında 3,7 milyar dolarlık servetiyle İpek Kıraç gelirken, üçüncü sırada ise 3,6 milyar dolarla Semahat Sevim Arsel bulunuyor.

Kazancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Cemil Kazancı 3,3 milyar dolarlık servetiyle dördüncü sırada bulunuyor. Mustafa Rahmi Koç ise 3,2 dolarla beşinci oldu.

Damat zenginlerin listesine girdi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar ile kardeşi Haluk Bayraktar da ilk kez Forbes milyarderler listesine girdi. Baykar Teknoloji’nin patronu olan Selçuk Bayraktar, 1,2 milyar dolarlık servetiyle Türkiye’nin 24., dünyanın 2410. en zengin ismi oldu.

45 yaşındaki kardeş Haluk Bayraktar da 1,1 milyar doalrlık servetiyle Türkiye’nin 27., dünyanın 2545. en zengin ismi oldu.

Kaynak: Cumhuriyet 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.