Erdoğan’ın Müjdesi! 50 Bin Suriye Vatandaşı Daha Türkiye’ye Geliyor

  0
  713

  AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuala Lumpur Zirvesi toplantısında konuştu. Erdoğan bölgede yaşanan insani krizi değerlendirerek, “Müslümanlar çok mu fakir? Niçin böyle bir şeyde ellerini uzatmıyorlar, zekatlarını verseler fakir fukara kalmaz” dedi. Erdoğan, İdlib’den 50 bin insanın Türkiye’ye giriş yaptığını söyledi.

  AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye ile ilgili konuştu. Birçok müslüman ülkesinin Suriye sorununa sırt çevirdiğini söyledi. Erdoğan, “Sadece zekatlarından verseler fakir fukara kalmaz. İslam dünyası çok mu fakir? Müslümanlar çok mu fakir? Niçin böyle bir şeyde ellerini uzatmıyorlar, niçin bunlar destek vermiyorlar?” diye sordu.

  Bu ülkelerin zekatlarını vermesi durumunda sorunun ortadan kalkacağını dile getiren Erdoğan, “Şu anda İdlib’den yine 50 bin insan topraklarımıza doğru geliyor. Şu anda zaten 4 milyon insan var, şimdi 50 bin kişi daha geliyor. Belki bu sayı daha da artacak. ‘Türkiye olarak siz bunun altından nasıl kalkıyorsunuz?’ 40 milyar doların üzerinde biz harcama yaptık. Bize ne Birleşmiş Milletler Mülteciler Komiserliğinden ciddi bir destek var ne de Avrupa Birliği verdiği sözü tutuyor. Hiçbiri bu sözlerini yerine getirmiyorlar ama bakıyorsunuz ki öbür tarafta Arap Ligi bir toplantı yapıyor, ‘Türkiye ile ilişkilerinizi kesin’ diyor” ifadelerini kullandı.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.