Faşist Cumhur İttifakı İlk Seçim Yenilgisini Aldı!

0
1525

Ankara Tabip Odası’nın hafta sonunda yapılan seçimlerinde Cumhur İttifakı açık arayla kaybetti. Seçimlerde toplam 2 bin 458 oy kullanıldı. Oy kullananların yüzde 70’sini oluşturan 1542 kişi seçimlere “Çağdaş Hekimler” listesinden katılan mevcut başkan Vedat Bulut’a oy verdi. Erdoğan taraftarları sadece 574 oy alabildi. “Hekim Biziz” listesinden katılanlar ise 232 oy aldılar. Vedat Bulut yaptığı konuşmada OHAL döneminde sağlık alanında yaşanan olumsuzlukları, hekimlerin ihraç edilmesini, sertifikalarının engellenerek onların özel hastanelerde de çalışamaz hale getirildiklerini, güvenlik soruşturması nedeniyle hekimlerin işe başlatılmadığının ve askeri hastanelerin devredilmesini eleştirdi.

AKP ve MHP’nin desteklediği “Türk Hekimler Birliği” listesinde ise Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Asteğmen Necdet Güçlü’nün 3 Nisan 1970’te öldürülmesinden 24 yıl hapis cezasına çarptırılan ve afla cezaevinden çıkan, dönemin Ülkü Ocakları Başkanı Dr. İbrahim Doğan onur kurulu üyeliğine aday gösterildi.

Hatırlanacağı üzere Türk Tabipler Birliği Yönetim Kurulu üyeleri Erdoğan iktidarının Afrin’e saldırıya geçmesini “Savaş bir halk sağlığı sorunudur” diyerek eleştirdikleri için gözaltına alınmış ve vatan haini diye hedef gösterilmişlerdi. Ankara Tabip Odası seçimlerinde alınan bu ağır sonuç, Cumhur İttifakı’nın ilk seçim yenilgisi olarak gösteriliyor.

Kaynak Sözcü Gazetesi, 9 Nisan 2018

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.