Filistin’de İşgale Son İnisiyatifi İsrail’e elektrik üreten Zorlu Holding’i protesto etti

0
133

Çeşitli kurumlar tarafından oluşturulan Filistin’de İşgale Son İnisiyatifi, bugün İsrail’e elektrik enerjisi sağlayan AKP’li Zorlu Holding’i protesto etmek için Zincirlikuyu’nda bulunan Zorlu Center önünde bir araya geldi.

“Siyonist İsrail devletine ve işgale enerji sağlayan Zorlu Holding’i protesto ediyoruz” diyerek Zincirlikuyu’daki Zorlu Center önüne çağrı yapan inisiyatif, bugün saat 19.00’da bir araya geldi.

Açıklamada, “Filistinliler Gazze’de sağlık hizmetleri için dahi enerjiye ulaşamazken, Zorlu Enerji’nin siyonist varlığa enerji tedariğini sürdürmesi kabul edilemez” vurgusu yapılırken, hamasi söylemlerle İsrail’e karşıymış gibi yapan AKP’nin ve onun patronlarının aslında Filistin’e düşmanlık yaptığı belirtildi.

Yapılan açıklamada, “Zorlu Holding’in İsrail’de doğrudan ya da ortaklarıyla birlikte kurduğu 3 farklı santral projesi bulunuyor. Bu santrallerde üretilen elektrik, İsrail devletinin resmî kurumlarında ve sanayi tesislerinde kullanılıyor” bilgisi paylaşıldı. Eylemde, “Zorlu Holding’in ürettiği elektrik İsrail resmi kurumlarında ve sanayi tesislerinde kullanılıyor. 2 milyondan fazla Gazzeli enerjiye ulaşamazken, Zorlu Holding Filistinlilere yönelik yürütülen savaşta açıkça İsrail devletinin tarafındadır!” denildi.

Eylemde sık sık “İsrail’e Boykot, Zorlu’ya Boykot”, “Nehirden Denize Özgür Filistin”, “Kahrolsun İsrail Siyonizmi” sloganları atıldı.

Eylem, okunan basın açıklamasının ardından alkış ve sloganlarla sonlandırıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.