FRANSIZ KOMÜNİST PARTİ’SİNDEN AÇIKLAMA

0
1884

indir (1)

 

Fransız Komünist Partisi Ulusal Sekreteri Pierre Laurent partisi adına bir açıklama yaptı. Açıklamada ‘birlik’ ve ‘dayanışma’ çağrısı yapıldı.
Fransız Komünist Parti’sinin açıklaması şöyle;
“Yüzden fazla ölü ve onlarca insanın yaralanmasına neden olan terör saldırılarını koşulsuz mahkum ediyoruz. Kaybettiğimiz insanlar, aileleri ve yakınlarıyla dayanışma içinde olduğumuzu belirtiyoruz.
Açıktır ki bu saldırılar en fazla sayıda insanı katletmeyi hedefliyordu ve katledilenler ise emekçi kitlelerinden oluşan kadın, erkek, gençlerdir.

Açıktır ki bu saldırılar Fransa’nın müdahil olduğu Suriye, Irak, Sahel savaşlarından bağımsız değildir. Artık kimse bunu kimse reddedemez. Peki, buradan hangi sonucun çıkarılması gerekiyor? Daha fazla asker mi gönderme mi, daha fazla bombalama mı, bu savaşlara daha ilerden angaje olmamı? ABD, Rusya yöneticileri bu yola girdiler ve Fransız yöneticileri de bu yönde ilerlemek istiyorlar. Ancak bu yol insani ve maddi yıkımlara bir çözüm sunmadığı gibi, tam tersine bu savaşların neden olduğu kargaşa terörizm olgusunu daha da besliyor.

Durum ciddi ve birçok tehdit söz konusu.

Evet, halkımızın birleşmesi gerekiyor, bugüne kadar yaşanan, özelliklede geçen Ocak ayındaki saldırılardan sonra toplumu bölme teşebbüslerini ret etme ve ona karşı mücadele edilmelidir.

Terörizmi engellemek işçilerin, emekçi kitlelerin, gençlerin birliğini ve kemer sıkma ve savaş politikalarına karşı, sosyal ilerleme ve halklar arasında dayanışma politikalarını savunmadan geçiyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.