Gökçek’e kötü haber!

0
1385

 

DüşünceliGökçek
Aldığı ödüllerle ve ”Başarı Belgeleri” ile yaptığı usülsüzlükleri, yağma ve hırsızlıkları örtmeye çalışan Gökçek’e kötü haber Slovenya’dan geldi.

Sözcü’den Deniz Ayhan, Melih Gökçek’e, Ankara’yı talan ettiği yol çalışmalarından birisini örnek göstererek ödül veren Slovenyalı Belediye Başkanı’nın yolsuzluk iddiasıyla tutuklandığını yazdı.
Deniz Ayhan’ın haberine göre Slovenyalı Başkan, oğlu ile birlikte 2012 yılında bir yolsuzluk davası nedeniyle tutuklanmış.

Eymir Gölü’nün ODTÜ’den alınıp Büyükşehir Belediyesi’ne verilmesini isteyen Melih Gökçek, Gökçekaynı zamanda ODTÜ’den geçirmek istediği yeni yol çalışmalarına engel olduğu gerekçesiyle üniversitenin binalarını yıkmakla tehdit etmişti.

eymirgökçekGökçek, Ankara’nın trafik sorununu toplu taşıt ve metro hatlarını Enteresan binayenileyerek ve genişletilerek çözmektense,rant ve rüşvet kapısı olarak gördüğü yeni yol yapma yöntemini tercih ettiği için yıllardır Ankaralıların tepkisiyle karşılaşıyor.
Ankaralılar Melih Gökçek’e yaptırdığı ilginç binaların ne amaçla kullanılacağı bile anlaşılmadan demonte edildiği, milyonlarca lira harcanarak yaptırdığı dinozor heykelleri ve sayısız alt-üst geçit sebebiyle onlarca dava açmıştı.

gökçekdinozor
Son haber ise Gökçek’i üzecek gibi görünüyor.

Sözcü
‘de yer alan haber şu şekilde:

Akıllı Kentlerde En İyi Ulaşım” ödülünü Melih Gökçek’e veren Jankovıc’in ‘yolsuzluk’tan tutuklanıp hapse girdiği ortaya çıktı.

Slovenya’nın Başkenti Ljubljana’da düzenlenen bir yarışmada, Belediye Başkanı Zoran Jankovıc tarafından “Akıllı Kentlerde En İyi Ulaşım” ödülü Melih Gökçek’e verildi. Ancak ödülü veren Jankoviç’in üç yıl önce “yolsuzluk” nedeniyle tutuklanıp hapse girdiği ortaya çıktı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Orman Çiftliği alanına 14,5 kilometrelik Ankara Bulvarı yapılmış, bu alanda yol için ağaçların gece yarısı kesilmesi tepkilere neden olmuştu. Gökçek ödülün ardından, “Ankara Bulvarı ülkemizin tanıtımına da büyük katkı sağlıyor. Bulvarın hak ettiği gerçek değer, yurt dışından gelen ödüllerle daha da net ortaya çıkıyor” dedi ve şehrin dört bir yanındaki billbordlarda ödülünü kutladı.


OĞLUYLA BİRLİKTE TUTUKLANDI

Ödülü veren Ljubljana Belediye Başkanı Zoran Jankovıc’in ise üç sene önce “yolsuzluk” nedeniyle tutuklanarak, hapse girdiği öğrenildi. 27 Eylül 2012 tarihinde Slovenya’da muhalefet partisi lideri ve Ljubljana Belediye Başkanı Jankoviç ve oğlunun da aralarında bulunduğu birçok kişinin yolsuzluk soruşturması kapsamında tutuklandığı belirlendi.

MİMARLAR ÖDÜLÜN İPTALİNİ İSTEDİ

Mimarlar Odası da, Atatürk Orman Çiftliği alanlarında, yargı kararlarına rağmen yapılan bulvara ödül verilmesini uluslararası ortama taşıdı. Ödülün iptalini isteyen mimarlar, Slovenya’ya rapor gönderdi.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Gökçek çakma ödüllerle meşruiyet sağlamaya çalışıyorsa yanılıyor, Türkiye’nin en yeşil yolu olarak itham edilen bu yolun, yeşil katili olduğunu bilmiyorlar mı? Bu ödülün iptali için Slovenya’ya rapor gönderdik” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.