Greenpeace’in Haklarını Vermeden İşten Attığı Kıymet Aram Oturma Eylemine Başladı

0
1197

2010 yılından itibaren 8 yıl boyunca Greenpeace’te çalışan Kıymet Aram, geçtiğimiz yıl işten çıkarıldı. 4 yıl kesintisiz olarak mobbinge maruz bırakıldığını belirten Aram, İstanbul 23. İş Mahkemesi’ne işe iade davası açtı. Davayı kazanmasına rağmen Aram’ı işe almayan Greenpeace tazminatını da eksik yatırdı.

Haklarını alma talebiyle bugün Şişli’de Greenpeace Akdeniz binası önünde basın açıklaması düzenleyen Aram, bundan sonra her gün 10.00-18.00 saatleri arasında oturma eylemi yapacağını duyurdu.

Yaptığı açıklamada, “Çevre mücadelesi işçi haklarından kopuk değildir, işçinin hakkını gasp eden bir kurum çevre mücadelesi veremez.” vurgusu yapan Aram, işyerinde pek çok işçinin benzeri şekilde işten çıkarıldığını belirterek, “Rahatsızlığını demokratik bir şekilde dile getirenlerden biri olarak işyerinde görevim ve aldığım ücret ile ilgili haksız uygulamalara maruz bırakıldım. İstifa etmeye zorlandım.” ifadelerini kullandı.

Greenpeace’in son yıllarda çevre mücadelesine katkıda bulunmak yerine sadece kendisine kariyer planı yapan yöneticilerin işe alındığını dile getiren Aram, “Bu yöneticiler kurum içinde sürekli çalışan haklarından kısmak suretiyle kendilerine konfor ve menfaat alanı yarattı.” dedi.

Aram, Greenpeace tarafından hakları ödenene kadar oturma eylemine devam edeceğini duyurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.