Gülen’den Takke Alan Alan ve Başkası Yerine Oy Kullanan AKP’li Recep Özel: Bu ünlüler 28 Şubat ya da PKK’ya aynı tepkiyi gösteriyor mu?

0
1587

Bir zamanların “Hoca Efendisi” Fethullah Gülen’den hediye takke alan ve Meclis’teki bir kanun oylamasında Meclis’te olmayan milletvekilleri yerine oy kullanan ve şu an AKP’nin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) temsilcisi Recep Özel, Ekrem İmamoğlu’na destek veren ünlü isimler için, “O cenah 28 Şubat yaşanırken ya da PKKya karşı aynı tepkiyi gösteriyor mu?” dedi.

Özel, sosyal medya hesabında paylaştığı mesajında; “Sanatınız da adamlığınız da yalan! Seçim yenilemeye verilen tepki adeta “emir komuta zinciri” gibi! Partiler kapatıldı sustular, kıyafetinden dolayı işten atılanlara sustular, PKK öldürürken sustular! Şimdi Ekrem için sıraya girdiler! Adaletinizin terazisini sileyim paslanmasın!” ifadelerini kullanmıştı.

Hukuk kuralları dışında olan ne?

RS FM’de Yavuz Oğhan’ın Bidebunudinle programına katılan Özel paylaştığı mesajla ilgili, “Şu anda buna  tepki gösterenler Türkiye’de herhangi bir hukuksuzluk, hak ihlali olduğu zaman aynı tepkiyi göstermediler. 28 Şubat yaşanırken ya da PKK’ya karşı aynı tepkiyi gösteriyor mu o cenah? Burada aynı cenahta birleştiler, keşke o zaman da bu tepkilerini gösterselerdi. Kararı eleştirebilirsiniz, beğenmeyebiliriniz. Ama küfür, hakaret, alay etmek gibi şeylere kimsenin hakkı yok. Sanatçılar da eleştirebilir ama makul şekilde, hukuk kuralları içinde yapılmalıdır” değerlendirmesini yaptı.

YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal etmesinin ardından çok sayıda ünlü isim, Ekrem İmamoğlu’na destek olmak için “Her şey çok güzel olacak” mesajı paylaşmıştı.

Eskiden “Hoca Efendi” Olan Fetullah Gülen’den takke almıştı

AKP’nin YSK temsilcisi Recep Özel, zamanında Isparta Milletvekili iken ziyaret için Fetullah Gülen’in yanına ABD’ye gitmiş ve Gülen’den hediye olarak takke almıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.