Gülerce: ”Gülen Ölebilir…”

0
2330

fft16_mf2537210

Eski Cemaatçilerden olan, hatta bir dönem adı ”Gülen’in Türkiye’deki Temsilcisi” olarak anılan Star yazarı Hüseyin Gülerce, “Amerika Gülen’i iade edecek ama nasıl?” başlıklı bir yazı yazdı. Yazısında birbirinden ilginç senaryoları sıralayan Gülerce, Cemaatin ve AKP’lilerin aklından geçenler hakkında da kimi ipuçları veriyor.


17 Aralık operasyonu sonrası Cemaat’ten AKP’ye transfer olan Hüseyin Gülerce, Gülen’in iade sürecine ilişkin yazdı.

“Bu gerçekler karşısında ABD’nin F. Gülen’i iade etmeme gibi bir şansı yok. Eğer ABD yönetimi de Gülen gibi cinnet geçirecek ve Türkiye gibi bir müttefikini, eli kanlı bir darbeciye değişecekse o ayrı… Ama bu akıl tutulmasını Washington yaşamayacaktır ve Gülen’i iade edeceklerdir” ifadelerini kullanan Gülerce, “burada 4 yol var” diyerek yazısına şöyle devam etti:

Bir, Gülen’in ani bir rahatsızlıkla ya da beklenmedik bir suikastla Pensilvanya’da ölmesi. Bu durumda Türkiye ne yapacaktır? Darbecilerin cenaze namazının kılınması bile yasaklandı. ABD’de mi kalacak, Türkiye cenazeyi kabul edecek mi? Ederse, şu toplumsal infiale rağmen Gülen nasıl, nereye gömülecek?


İki, Gülen’e zaman ayarlı ilaç içirilebilir. Türkiye’ye vardığında ölür. Arkadan da “biz iade ettik, öldürüldü” propagandası yapılır.


Üç, Gülen’in aklî melekelerini yok edecek bir ilaç içirilebilir, ifadesi alınamaz hale gelir.

Dört, Gülen’in başka bir ülkeye (Kanada gibi) deport edilmesi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.