Hakan Şükür AKP-Cemaat ilişkisini anlattı

0
955

“FETÖ firarisi” olarak hakkında Türkiye’de yakalama kararı bulunan ve Amerika’da yaşadığı bilinen eski futbolcu Hakan Şükür, Euronews muhabirlerine verdiği mülakatta AKP-Cemaat ilişkisini anlattı.

Gülen’in bir dönem Türkiye’de AKP tarafından el üstünde tutulduğunu, cemaatçilerin düzenlediği organizasyonlara AKP’liler ile katıldığını söyleyen Şükür, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uçağıyla da bu etkinliklere götürüldüğünü söyledi.

Euronews’in Amerika’da Hakan Şükür ile yaptığı mülakattan bazı kısımlar şu şekilde:

‘SİYASETE GİRMEK İSTEMİYORDUM AMA BASKI YAPILDI’

Aktif futbolu bıraktıktan sonra, antrenörlük lisansını aldığını ve kesinlikle siyaseti düşünmediğini belirten Şükür “dönemin başbakanı ülkenin bana ihtiyacı olduğunu söyleyerek ısrar etti, baskı yaptı” diyerek, Meclis’e bu yüzden girdiğini söyledi.

“Aslında siyasetin imajımızı, şöhretimizi kullandığını fark ettim” diyen Şükür, “şike davası” sürecinde yargıya müdahale etmesinin istendiğini söyledi.

“17-25 Aralık’ta güvenimiz sarsıldı” diyen Şükür, bakanların yargılanmamasına atıfta bulundu ve “Bize gelsin yargılansın diyenler, kendileri hakkındaki suçlarla ilgili yargılanmadı.” ifadesini kullandı.

İstifasının ardından, tehditler aldığını belirten Şükür, eşinin iş yerinin taşlandığını, çalışanların taciz edildiğini ve bundan dolayı ülkeden ayrılmaya karar verdiklerini söyledi.

‘GÜLEN HAREKETİ İKTİDAR TARAFINDAN EL ÜSTÜNDE TUTULDU’

Darbe suçlamalarına ilişkin de konuşan Şükür “Hakkımda böyle bir iddianame yok. Sadece kara propaganda var. İnsanlar suçsuzluğunu değil, iddia sahibi suçunuzu ispat etmek zorunda. Suçlular kimse ceza alsın. Bunu en çok ben isterim. Hangi hareketten, hangi cemaatten kim varsa ceza alsın” dedi.

“Gülen Hareketi’nin bir dönem Türkiye’de özellikle iktidar tarafından el üstünde tutulduğunu” söyleyen Şükür, bu cemaatin düzenlediği organizasyonlara da iktidar üyeleriyle katıldığını, hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uçağıyla dahi götürüldüğünü dile getirdi.

“O dönem her şöhret gibi ben de bu programlara davet edildim ve katıldım” diyen Şükür, hakkındaki suçlamaları reddettiğini söyledi.

‘FUTBOLA DÖNMEK, ANTRENÖRLÜK YAPMAK İSTİYORUM’ 

Uber şoförü olduğuna dair haberlere de değinen Şükür, bir dönem Uber işi yapan bir arkadaşına İngilizce öğrenmek için eşlik ettiğini ancak tam olarak şoförlük yapmadığını belirtti. Şükür, “Uber dışında başka birçok iş yaptım” dedi.

ABD’de başladığı kafe işinin battığını hatırlatan Şükür, “Kariyerime yine futbolda devam etmek istiyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.