Halil Falyalı cinayetinin faili Hollanda’da yakalandı

0
146

Girne’de geçen yıl kumarhane patronu Halil Falyalı ile şoförünün öldürüldüğü silahlı saldırının zanlısı olduğu belirtilen bir kişi Hollanda’da yakalandı.

Hollanda polisinden yapılan açıklamada, Kuzey Kıbrıs’ta çifte cinayet işlediğinden şüphelenilen şahsın, bu hafta başında Lahey yakınlarındaki Zoetermeer kasabasında düzenlenen bir operasyonda yakalandığı açıklandı. Polise göre zanlı, 8 Şubat 2022’de Girne’de kumarhane patronu Halil Falyalı ile şoförüne yönelik saldırıyı yaptı.

BBC Türkçe’nin haberine göre, Hollanda polisinin Türk emniyet birimlerinin uyarısı üzerine zanlıyı takibe aldığı ve Zoetermeer’e yerleşmeye çalıştığını tespit ettiği belirtildi.

Çarşamba öğleden sonra Lahey’de sorgu hakiminin karşısına çıkan zanlı tutuklandı. Zanlının Türkiye’ye gönderilmesi bekleniyor.

Girne’ye bağlı Çatalköy’de meydana gelen olayda, Halil Falyalı’nın içinde olduğu araç otomatik silahlarla taranmıştı. Evine yakın bir noktada pusuya düşürülen ve vücuduna 16 mermi isabet eden Falyalı ağır yaralı olarak götürüldüğü hastanede yaşamı sona ermişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.