Halk TV’deki Programdan Çıkarılan Eren Erdem: “Fırtınalarda yaprak dökmedik ki her esen yele boyun eğelim.”

0
1434

Eski CHP Milletvekili Eren Erdem Halk TV’de katıldığı programdan çıkarıldı. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Erdem, bir telefonla yayına katılmasına son verilmesinin kendisini incittiğini söyledi.

Erdem’in sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

“Demokrasi, hukukun üstünlüğü ve basın özgürlüğü için verdiğim mücadele sebebiyle hapse düştüm, ancak hiç incinmedim. Fakat, bugün “bir telefon” ile Halk TV’de programıma son verildiğinin söylenmesi beni incitti. Neticede ben “ille dostun bir fiskesi yaralar beni” noktasındayım.

Genel Başkanımızın her daim söylediği gibi; biz eğri zamanda doğru duran insanlarız, rüzgarın kayadan aşıracağı tek şey tozdur. Örgütümüz bu tutumun manasını iyi bilmektedir. Fırtınalarda yaprak dökmedik ki her esen yele boyun eğelim.

Halk için çalışanlar her kısıtlamaya karşı sözlerini halkın içinde söylerler. Hep olduğu gibi halkımız için, Genel Başkanımızın öncülüğünde örgütümüzle beraber, Türkiye’ye demokrasi getirme mücadelemizi sürdüreceğiz…”

Erdem’in bu açıklaması sonrası çok sayıda sosyal medya kullanıcısı Halk TV’ye tepki göstererek bir süredir televizyon kanalını boykot ettiklerini yazdı.

Halk TV’de yapılan “Şimdiki Zaman Siyaset” adlı programı Gürkan Hacır sunuyor; Barış Yarkadaş, İsmail Saymaz ve Eren Erdem daimi konuk olarak katılıyordu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.