HAZİRAN HAREKETİ: 9 Temmuz’da Maltepe’de Buluşalım

0
1639

haziran-9-temmuzda-maltepede-bulusalimBirleşik Haziran Hareketi, yaptığı bir açıklama ile 9 Temmuz günü saat 17.00’de Adalet Yürüyüşü’nün sonlanacağı ve bir miting şekline dönüştürüleceği Maltepe’ye çağrı yaptı.

CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması üzerine 15 Temmuz günü Ankara’dan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet temalı yürüyüş 9 Temmuz günü İstanbul Maltepe’de son buluyor.

Günlerdir binlerce insanın, Haziran Hareketi, HDP ve çeşitli sol grupların katıldığı yürüyüş için BHH bir açıklama yaparak 9 Temmuz günü Maltepe’ye çağrı yaptı.

BHH tarafından, “Hemen Şimdi Herkes İçin Adalet! 9 Temmuz’da Maltepe’de Buluşalım” başlığıyla yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

On binlerce insan günlerdir Adalet için yürüyor.

Adalet talebinin milyonların talebi olduğunu biliyoruz.

Adalet, ekmek kadar su kadar yakıcı bir ihtiyaç. Fiili Başkanlık Rejimi altında söz söyleme hakkı elinden alınmış milyonlar için Adalet istiyoruz.

Herkes için olmayan Adaletin adalet olmadığını biliyoruz.

AKP döneminde daha da yoksullaşan emekçiler için, otobüste, parkta saldırıya uğrayan kadınlar için, varlıkları yok sayılan Aleviler ve Kürtler için, sorgusuz sualsiz işlerinden atılan kamu çalışanları ve akademisyenler için, tutuklanan gazeteciler ve vekiller için, Soma’da, Ermenek’te iş cinayetlerine kurban giden işçiler için, Nuriye ve Semih için, herkes için Adalet istiyoruz.

Herkes için Adalet, aynı zamanda her şey için adalet demektir, biliyoruz.

Efkarlı dağlar için, Cerattepe için, Yırca ve Bergama için, Katar sermayesine peşkeş çekilen yaylalar için, HES’lerle önü kesip kurutulan derelerimiz için Adalet istiyoruz.

Laiklik olmadan Adalet, adalet olmadan laiklik olmaz, biliyoruz.

Herkes için ama en çok çocuklar için, onların çocukluklarını özgürce yaşayabilecekleri, tarikat yurtlarında istismara uğramayacağı bir ülke için Adalet istiyoruz.

Adalet arayışı özgürlük, eşitlik ve bağımsızlık mücadelesinden ayrı düşünülemez, biliyoruz.

Eşitlik, özgürlük ve kardeşlik için, bağımsız ve laik bir ülke için Hemen Şimdi Adalet istiyoruz.

1499109022HAZİRAN 9 Temmuz'da Maltepe'de buluşalım (2)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.