Hipokrat mezarında ters döndü!

0
1461

Bilimsel, laik ve çağdaş eğitim anlayışından sistematik olarak uzaklaşılan, dinci, gerici, ezbere ve ötekileştirmeye dayalı bir yapı oluşturup kindar nesiller yetiştirmekle övünülen AKP iktidarı döneminde üniversite öğrencilerinin profilli de değişti. 

Laboratuvarların ve kütüphanelerin mescide dönüştürüldüğü, biyoloji dersinde evrim teorisini anlatan öğretmenlerin soruşturma ve sürgünle karşılaştığı, Alevi ailelerin çocuklarına uygulanan baskı vb gerici uygulamalar, sonuçta bilimsel gerçeklere itibar etmeyen bir nesil yarattı.

İlkokul ve anaokullarında “Cin çıkartma”, “Şeytan kovma” konulu “ders”lerin verildiği, okul öncesi eğitime kadar uzanan Kuran kursu derken, yobazlık sonunda üniversite öğrencisi olan bir grup gencin camide mezuniyet töreni düzenlemesine kadar vardı.

Sosyal medyada paylaşılan haberlere göre, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden bir grup öğrenci, 2018-2019 yılı mezuniyet törenlerini Kocamustafapaşa’da bulunan Sümbül Efendi Camii’nde gerçekleştirdi.

Öğrencilerin ellerinde tuttuğu diploma ile görüldüğü bir fotoğraf caminin sosyal medya hesabından paylaşıldı.

Fotoğrafla birlikte şu not da yayınlandı:

“Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencileri 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı mezuniyet merasimini camide yapmayı tercih ettiler… Rabbim örneklerini ziyadeleştirsin!”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.