Hırsız Frankfurt’ta Da Hırsız!

0
1414
IMG_0375
Foto: demokrathaber.org

Yüksek Seçim Kurulu, Frankfurt’taki oy verme işlemlerini bir talimatla durdurdu. Sözcü gazetesinden Ali Gülen’in haberine göre, Frankfurt’ta “evetçi” olduğu öne sürülen Nizamettin Uyanık isimli 66 yaşındaki bir seçmen, birer dakika arayla, hem 2 no’lu sandıkta hem de 3 no’lu sandıkta oy kullandı. Durumu fark eden Chp’li üye duruma itiraz etti. İtiraz, Ankara YSK’ya bildirildi.

YSK’den gelen ilk talimatla oy verme işlemi durduruldu. İki saat sonra gelen ikinci talimatla oy verme işlemine devam edildi. YSK’nın yaptığı açıklamaya göre, oy sandığa atıldığı için iptal edilemeyeceğini fakat  ilgililer hakkında yasal işlem yürütüleceği belirtildi.

Frankfurt’ta yaşanan bu hırsızlık olayı kimseyi şaşırtmadı. 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonu ile açığa çıkan rüşvet ilişkileri; AKP hükümetinin çeşitli yollarla yandaşlarına peşkeş çektiği devlet arazileri, AKP’li bakan ve yönetici çocuklarının belirsiz zenginlikleri hala orta yerde duruyor. Yöneticilerin hırsız olduğu bir ülkede, AKP için çalışanlar da hırsızlığı bir yöntem olarak kullanır. Endişe verici olan ise hırsızlık ve yolsuzluğun toplum tarafından benimsenmesi ve bir tepki gösterilmemesidir.

Hırsızlık ve tek adam rejimine karşı birleşelim ve mücadele edelim.

Odak Dergisi

01.04.2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.