Hizbullahçı vakıf deprem bölgesinde çocuklara ders veriyor!

0
363

Hizbullah’a yakınlığı ile bilinen, vakıf yöneticilerinin farklı tarihlerde Hizbullah üyeliği ve yöneticliğinden gözaltına alınmış hatta tutuklanmış kişilerden oluştuğu Umut Kervanı Vakfı’nın depremzede çocuklara ilkokulda din dersleri verdiği ortaya çıktı.

Yeni Yaşam Gazetesi’nden Tolga Balcı’nın haberine göre, vakıf üyeleri depremin ilk gününden bu yana bölgede aş evleri ve çadır yardımıyla birlikte etkinlik alanını genişletmeye çalışıyor.

Vakfın sosyal medya hesabından yapılan bir paylaşımda da ‘depremzede çocuklara manevi rehberlik desteği sağlıyoruz’ ifadeleri kullanılarak Maraş’ta bir ilkokulda çekildiği anlaşılan bir fotoğraf dikkat çekiyor. Fotoğrafta çocuklara işaret parmakları kaldırtılarak “tekbir” çektirildiği anlaşıyor.

Söz konusu gerici vakıf üyelerine ilkokulun nasıl tahsis edildiği bilinmezken, insani yardım adı altında AFAD çadırlarında da aynı vakıf üyeleri çocuklarla etkinlik düzenlemeye devam ediyor.

Umut Kervanı Vakfı, başkanından yöneticisine kadar Hizbullah üyeliğinden yargılanmış isimlerden oluşuyor. Sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla da bu çalışmaların propagandasını yapan vakfın mütevelli heyeti üyeleri, yönetim kurulu ve başkanı Hizbullah davalarında gözaltına alınıp silahlı terör örgütü üyeliğinden tutuklanmış isimlerden oluşuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.