HÜSEYİN KIRLANGIÇ İSİMLİ ŞAHSIN YALANLARINA KARŞI PARİS’TE ORTAK AÇIKLAMA

0
1504

Odak dergisi ve Hamza Yalçın’a karşı yaklaşık bir yıldır yürütülen yalan ve provakatif tutumun sorgulanmasını devrimci duyarlılığın ve sorumluluğun gereği olarak görüyoruz.

Odak dergisi, gerek bağımsız olarak yürüttüğü çalışmalarda, gerekse içinde yer aldığı platform benzeri oluşumlarda demokrasi ve devrim mücadelesi veren tüm güçlere karşı devrimci samimiyet ve davranış içerisinde olmuştur.
Hamza Yalçın, Türkiye devrimci hareketinin ve Kürt yurtsever hareketinin onurla sahiplendiği militan devrimci gelenekten gelen bir devrimcidir.

Odak dergisi ve Hamza Yalçın’a karşı yapılan saldırı bu anlamda ortak devrimci değerleri de hedef almıştır.
Hüseyin Kırlangıç’ın, yalanlar yayarak devrimci hareketleri kendi içerisinde ya da Kürt yurtsever kareketiyle karşı karşıya getirmeyi amaçladığı açık. Bu şahıs, hem açıktan yazdığı, hem de özel yazışmalarında kendini ele veriyor.

Hüseyin Kırlangıç adlı şahsın yaydığı yalanlar devrimci ve demokratik kurumlara zarar verici, yıpratıcı ve sol örgütleri birbirine düşürme amacı taşıyor. Bu tür provakasyonlara karşı duyarlı ve ortak tutum içinde olmalıyız.

Biz, aşağıda imzası bulunan kurumlar olarak, Hüseyin Kırlangıç’ın, kurum adlarımızı kullanarak yazdığı akıl almaz iddiaları yalanlıyoruz. Odak dergisine ve Hamza Yalçın’a karşı kurumlarımız tarafından herhangi bir basın açıklaması kaleme alınmadığı gibi ilk günden itibaren arkadaşların yanlarında ve bu yalanlarla dolu kampanyanın ise karşısında olduk. Kimse hakkımızda böyle terbiyesizce yalanlar yayamaz. Bu tarz kişilerin amacıbellidir; devrimcilere ve devrimci kurumlara küfrederek karşı-devrime hizmet ediyorlar .

Bu durumlara karşı devrimci kamuoyunun da duyarlı olması gerekir ve yaratılmak istenen provakasyonlara duyarlı olunmasının ve devrimci sorumluluğun önemi ortaya çıkıyor.

DEKÖP Paris bileşenleri: ATİK-Paris, ACTİT, (Alınteri-Devrimci Proletarya), Dersim Kültür ve Araştırma Merkezi, ODAK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.