İki Günde Üç İşçi Yaşamını Yitirdi

0
1105

Sivas-Erzincan kara yolundaki bir mermer fabrikasının çatı sacını değiştiren işçilerden 24 yaşındaki Semih Eken bir başka işçinin kullandığı vincin altında kalarak yaşamını yitirdi. 

Bir başka iş cinayeti ise Bursa’dan geldi. Bursa’nın Harmancık ilçesinde, krom madeninde iki günde iki işçi yaşamını yitirdi. 

Gündüz vardiyası için yer altına inerken iddiaya göre asansördeki su borusunun yerinden koparak başına çarpan işçi Seydi Coşkunca, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Aynı iş yerinde dün de asansör boşluğuna düşen Yaşar Cekel yaşamını yitirmişti. 

Olay, sabah saatlerinde Harmancık’taki krom madeninde meydana geldi. Maden işçisi Seydi Coşkunca, gündüz vardiyasına başlamak için yer altına inen asansöne bindi. İddiaya göre bu sırada Coşkunca’nın başına asansörde bulunan su borusunun yerinden koparak çarptı. Kanlar içinde kalan Coşkunca’yı gören mesai arkadaşları, maden işçisini hemen yukarı çıkardı. İhbar üzerine bölgeye sağlık ekipleri sevk edildi. Fakat Coşkunca, burada yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Yine aynı işyerinde bir gün önce meydana gelen kazada ise bir işçi daha yaşamını yitirmişti. Madende çalışan Yaşar Cekel, maden kuyusundaki asansör boşluğuna düşerek hayatını kaybetti.

İki işçinin yaşamını yitirmesinden sonra krom madeninde soruşturma başlatıldı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.