İmamoğlu’ndan ‘değişim’ mesajı: Görev almaktan çekinmedim, çekinmem

0
185

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin kaybedilmesi sonrası CHP içindeki değişim talebi ve tartışması sürüyor. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP’nin değişen MYK’sına gönderme yaparak, “Değişimin tek kurulla olmayacağını hepimiz biliriz” diyerek, değişim vurgusu yaptı.

“Ne yazık ki 9 yılda 3 kez seçim kaybettik. Bu seçimlerden sonra da aynı şeyleri yapıp yol yürüme gafletine kapılamayız.” diyen İmamoğlu, partisine gönderme yaptı.

Değişim vurgusu üzerine, şimdiye kadar herhangi bir görevden çekinmediğini ve bundan sonra da çekinmeyeceğini dile getiren İmamoğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Değişim önemli bir kavram. Geçtiğimiz hafta net olarak güçlü bir değişimden bahsetmiştim. Topyekün, detaylı bir değişimden söz etmiştim. Aynı yerde devam ediyorum. Değişim anlayışını en güçlü savunuyorum. Değişim ihtiyacını ben değil toplum tarif ediyor. Kulağını buna tıkayarak yol yürümek olmaz. Toplumun her kesimini dinlememiz, ne istediğini anlamamız şart. Demokrasi de değişimi tarifler. Elbette mesela makam ya da kurul meselesi değil. İdeallerim uğruna görev almaktan çekinmem, çekinmedim. Aynı yolda yürüyeceğim. Süreci takip ediyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.