İran’dan net açıklama: ABD’den asla yardım talep etmiyoruz!

0
1001

İran Dışişleri Sözcülüğü, ABD’nin koronavirüs salgınını dahi İran’ı köşeye sıkıştırmak için kullanma gayretinden sonra, ABD’den asla yardım talep etmeyeceklerini net bir şekilde ifade etti.

Çin’de başlayıp dünyayı saran koronavirüs salgını karşısında İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi: “ABD’den asla yardım talep etmeyeceklerini” söyledi. Bu tavrı sürdüren İran, ABD’nin tıbbi yaptırımların kaldırılmasını gerektiğini de yineledi.

İran’ın dini lideri Ayetullah Hamaney de daha önce koronavirüsle mücadele konusunda ABD’nın yardım teklifini kabul etmediğini söylemişti.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi, “İran, salgına karşı savaşında yardım etmesi için Amerika’nın yardımını hiçbir zaman istemedi ve istemeyecek. Ancak Amerika, İran’a uyguladığı yasadışı tek taraflı yaptırımların tümünü kaldırmalı” dedi.

İran Ortadoğu’da virüsten en çok etkilenen ülke oldu. 3739 can kaybı ve 60 bin 500 vaka var. Fransa, Almanya ve İngiltere ise ABD’nin yaptırımına karşı İran’a tıbbi yardım gönderen ülkeler oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.