İş Bankası’nın CHP’deki hisselerine el konulması, cinsel istismar suçlarının affı… İşte Haziran’da Meclis açılınca AKP’nin öncelikleri:

0
838

Koronavirüs ile mücadele kapsamında 45 günlük ara verilen TBMM’nin 2 Haziran’da yeniden toplanması bekleniyor. Muhalefet’in ara verilmesini eleştirdiği Meclis’in Temmuz ayı boyunca da çalışması öngörülüyor.

Meclis’in açılması ile birlikte, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, İş Bankası’ndaki “CHP hisselerinin” Hazine’ye devrine ilişkin düzenlemenin yeniden gündeme alınması; baro ve bazı meslek odalarının seçim sisteminin değiştirilmesi, erken yaşta evlilikler nedeniyle cinsel istismar suçu işleyenlere af gibi kamuoyunda tartışma yaratan düzenlemelerin de Meclis gündemine gelmesi bekleniyor. 

Bununla birlikte Meclis gündeminde halen komisyon çalışması tamamlanan mahalle bekçilerine ilişkin yasa teklifi bulunuyor. İnfaz düzenlemesi nedeniyle görüşmeleri ertelenen ve ağırlıklı olarak Hukuk Muhakemeleri Yasası’nda değişiklik içeren 2. yargı paketinin de Adalet Komisyonu’nda görüşülmesi planlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.