İsmailağa tarikatı içinde meydana gelen çocuk istismarını “iftira” olarak niteleyen Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü, veliler tarafından protesto edildi

0
379

Gerici İsmailağa tarikatına bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını, 6 yaşındayken tarikat müridi Kadir İstekli ile evlendirilmesi ve uzun yıllar çocuğun istismara uğramasına tepkiler sürüyor.

Yaşanan istismarın ortaya çıkmasından sonra Cağaloğlu Anadolu Lisesi (CAL) Müdürü Cafer Koçyiğit, bu olaya “iftira” demiş ve bu sözleri sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Koçyiğit’in bu paylaşımı üzerine okul velileri ve mezunları Koçyiğit’i protesto etti. 

Okulun önünde düzenlenen basın açıklamasını, Veli Der Genel Başkanı Ömer Yılmaz okudu. “Oyun oynaması ve okula gitmesi gereken bir yaşta bir çocuğun sapık zihniyetli kişilerce istismara uğratılması asla kabul edilemeyecek bir durumdur” diyen Yılmaz şunları söyledi: “Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ve bizler için büyük bir umutla karşılanan bu soruşturmanın bir an önce sonuçlanarak okulumuzun bu gerilimli ve güvensiz ortamdan kurtulmasını diliyoruz. Eğitimi merkezine koyan, tek endişesi öğrencileri olan, dini değerler başta olmak üzere çeşitli kutsalları amaç ve araç edinmeyen, öğrencilerimize evrensel değerler katabilen bir yönetim bizim çocuklarımızın en önemli hakkıdır.

Yüz yılı aşan köklü tarihi ile ülkemizin ilk sivil lisesi olan Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde çocukları eğitim ve öğrenim gören veliler ve okulumuza sahip çıkmaya devam edecek olan biz mezunların tek isteği bu konunun ivedilikle sonuçlandırılması ve çocuklarımızın her konuda eğitim haklarının güvence altına alınmasıdır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.