İsrail Komünist Partisi: İşgalcilerin suçları, Filistin halkının cesaretini kıramayacak

0
563

İsrail Komünist Partisi (CPI) ve Demokratik Görüş ve Eşitlik Partisi (Hadaş), yayınladıkları bildiri ile Filistin’e saldıran İsrail’i kınayarak Filistin halkıyla dayanışma çağrısı yaptı.

CPI ve Hadaş, Doğu Kudüs’te Filistinlileri hedef alan Siyonist saldırılara karşı bildiri yayınladı.

Yayınlanan açıklamada, “İsrail Komünist Partisi ve Hadaş olarak işgal güçlerinin Doğu Kudüs ve El Aksa Camii’ndeki suç teşkil eden saldırısını ve Şeyh Cerrah ve Bab el-Amud’da haftalardır süren tırmanışı kınıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Filistin halkının Kudüs’te verdiği mücadelenin, Tel Aviv yönetimin Filistinlilere ait toprakları istimlak etme, Yahudileştirme ve yerleşim planlarını bozacağı belirtilen açıklamada, “Tıpkı bugün yerleşimci çetelerin bayrak yürüyüşünü gerçekleştirmekte başarısız olması gibi. İşgalcilerin suçları, Filistin halkının cesaretini kıramayacaktır” değerlendirmesi yapıldı.

Öte yandan açıklamada; Nasıra, Hayfa, Um el-Fahm ve diğer bölgelerdeki eylemlerin bastırılması ve onlarca gencin gözaltına alınması da kınanarak, “Şeyh Cerrah ve genel anlamda Kudüs’teki Filistinlilerle dayanışmanın sürmesi çağrısında bulunuyoruz” denildi.

Kaynak: ETHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.