“İsrail’le Yapılan Anlaşma Tam Bir Rezalet!”

0
1474

can_atakli
Halk TV’de katıldığı bir programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Can Ataklı, İsrail’le yapılan anlaşmanın içeriğine dair konuştu.

Aslında hiç olmadığı kadar abartılan bir anlaşma olduğunu söyleyen Ataklı, İsrail bu anlaşmada Hamas’ın Türkiye’deki her türlü faaliyetini yasaklattırıyor, İsrailli askeri ve diğer üst düzey yöneticiler hakkında Mavi Marmara Gemisi olayında sorumlu oldukları için açılan davayı da etkisiz kıldırmış oluyor, dedi.
”Düşünün, açılmış bir dava var ve şimdi Saray’daki diyor ki, mahkeme devam eder, ama sonucunda bir uygulama olmaz. Bu sözü veriyor Saray’daki. Böyle bir şey olabilir mi yahu!” diye konuşan ataklı, iç kamuoyunu kolayca aldatıp yanına alabileceğini biliyorlar, onun için gerisini düşünmeden atıyorlar, dedi.

IŞİD’in saldırılarına dair de konuşan Ataklı, Erdoğan’ın, ”Yaşanan saldırılar, engellediklerimizin yüzde biri, ikidisir.” şeklindeki açıklamasından yola çıkarak, o zaman toplamda bin yediyüz saldırı girişimi oldu, nasıl bu kadar küçümsersiniz yaşananları, dedi.
Suruç’tan bu yana sivilleri hedef alan 17 saldırı yaşandığını ifade eden Ataklı 500’den fazla insanımızı yitirdik, bu saldırılarda ve sorumlusu sensin, diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.