İstanbul’da altın toptancısını soyan hırsızların 3’ü polis çıktı!

0
422

İstanbul Fatih’te sahte arama emriyle bir altın toptancısına giden 8 soyguncunun 3’ü polis çıktı.

Olay 19 Mayıs Çarşamba Fatih, Kemalpaşa Mahallesi, 18 Sekbanlar sokak üzerinde bulunan bir iş hanındaki altın toptancısında meydana geldi. Buraya gelen 3’ü polis 8 kişi giydikleri polis yelekleriyle içeri girdi. Ellerinde arama kararı olduğunu söyleyen kişiler kuyumcuyu soymaya çalıştı.

Sahte baskın yapanların polis olmadığından şüphelenen çalışanlar, soyguncular ile tartışmaya başladı. Bu arada soyguncular, çalışanlardan birisini elindeki silah ile bacağından yaraladı.

Bu sırada soygunculardan birisi çalışanlar tarafından yakalandı. Öteki soyguncular ise geldikleri araçla olay yerinden kaçtı. Olayın polise bildirilmesi ile polis ekipleri geldi.

Soyguncular polis çıktı

Polis ekipleri yaptıkları inceleme ve çalışmalarda iş yerinde yakalanan kişinin Başakşehir Devriye Ekipler kadrosunda görevli  polis memuru Abdullah D. olduğunu tespit etti. Polis ekipleri iş yeri çalışanını yaralayan Şehmuz K. isimli şüpheliyi de olay yeri yakınında saklandığı otoparkta yakaladı. Diğer şüphelilerin yakalanması için başlatılan çalışmalar sürerken, şüphelilerin kaçma anları güvenlik kamerasına yansıdı.

Şüphelilerin 3’ü serbest bırakıldı

Altın toptancısını soymaya çalışanlarla ilgili çalışmalarını genişleten polis ekipleri o gün olay yerinde olan toplam 8 şüpheli tespit etti. Şüphelilerden İstanbul’da görevli polis memurunun yanı sıra Amasya ve Zonguldak’ta görevli iki polisin daha olaya karıştığı ortaya çıktı. Şüpheli polislerden Abdullah D., C.A. ve H.Ş. ile öğrenci olan Alper Ş. ve esnaf Şehmuz K. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Mahkemeye sevk edilen diğer 3 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.