İşte adalet: Minik Perisu’nun yaşamını yitirdiği kazanın sorumlusu şöför yine direksiyon başında

0
831

Afyonkarahisar yakınlarında 15 Eylül günü Barış Gökçe’nin kullandığı otobüs, aşırı hız ve şoförün uyuması sonucunda kaza yaparak devrilmiş, 2 yaşındaki Perisu Kanak yaşamını yitirirken otobüste bulunan 40 yolcu yaralanmıştı. Olay sonrasında tutuklanan şoförün serbest bırakıldığı ve tekrardan direksiyon başına geçtiği kaydedildi.

Olayla ilgili Odak’a konuşan Perisu Kanak’ın babası Hıdır Kanak, olaydan sorumlu Barış Gökçe’nin serbest bırakıldığını dün sosyal medyada gördüğünü ve gördüğü fotoğraf ile yıkıldığını söyledi. Kanak, “Yaralarım bir kez daha tazelendi. Bir de sosyal medyaya direksiyon başına geçtiği fotoğrafını koymuş. Devletin ‘suçlu’ olarak cezaevine attığı, bir minik çocuğun ölümüne kırktan da fazla insanın yaralanmasına neden olan insan nasıl bu kadar kolay serbest bırakılıyor” ifadelerinde bulundu.

“Biz yoksuluz, çevremiz yok diye mi bunlar oluyor?”

Kanak, “Bu adalete sığar mı, bunu öğrenmek istiyoruz. Davamız devam ediyor. Bu kadar ihmal varken, bu kadar sorumsuzluk varken, bir küçük çocuğun ölümünden, kırk insanın yaralanmasından sorumlu bir kişi bu kadar kolay serbest kalmamalı. Vicdanlı bir savcı ve hakim yok mu bu ülkede? Biz yoksuluz, çevremiz yok diye mi bunlar oluyor? Eğer adalet yoksulun ve haklının yanında ise bu insan tekrardan tutuklanmalı. Sorumlular tutuklanmalı” dedi.

Ne olmuştu?

Barış Gökçe’nin kullandığı İstanbul Kalesi firmasına ait 34 HS 2100 plakalı otobüs, şoförün uyuması ve aşırı hız sonucunda Afyonkarahisar- Kütahya karayolunun 32’nci kilometresindeki Anıtkaya köyü yakınlarında kontrolden çıkarak devrilerek şarampole yuvarlanmış, otobüste bulunan 40 kişi yaralanırken minik Perisu Kanak da yaşamını yitirmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.