İYİ Parti “olağanüstü seçimli kongre”ye gidecek

0
83

İYİ Parti lideri Meral Akşener, yerel seçimlerin ardından yaptığı ilk açıklamada, olağanüstü seçimli kongreye gideceklerini bildirdi. İstifa edip etmeyeceği tartışma konusu olan Akşener, bu konuya ilişkin herhangi bir bilgi vermedi.

Yerel seçimlerden çıkan sonuçlara göre, en büyük mesajın iktidar partisine verildiğine dikkat çeken Akşener, partisinin de seçim sonuçlarına ilişkin gerekli değerlendirmeyi yapacağını belirtti.

Akşener’in şunları ifade etti: “Şüphesiz ki milletimiz bu seçimlerde en büyük mesajını iktidara verdi. Milletimiz ekonomi politikalarına, adaletsizliğe yeter dedi. Milletimiz Erdoğan’a ‘artık zorundasın’ dedi. Kendisini defalarca uyarmıştık. Demirel’in sözlerini hatırlatıp ‘tencere her iktidarı sallar’ demiştik. Fakat kendisi tüm bu çağrıları geçiştirdi. Umarım artık çağrıların ardında milletin sesi olduğunu öğrenmiştir. Umarım artık herkesin Cumhurbaşkanı olması gerektiğini öğrenmiştir.

İYİ Parti olarak biz de üzerimize düşen sorumluluğu alacağız. Eleştirimizi yapacağız. Gereken adımları atacağız. Tam da bu sebeple en kısa sürede seçimli kongremizi düzenleyeceğiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.