İzmir Özgörkey Feast Fabrikasında Çalışan İşçiler, Bir Günlük “Uyarı” Eylemi Yaptı

0
2627

54E28399-2483-4A9E-BC96-571F20254CE1İzmir’in Torbalı ilçesinde bulunan Özgörkey Feast fabrikasında bir süredir örgütlenme çalışması yürüten Hak İş’e bağlı Öz Gıda İş Sendikası çoğunluğu sağlayarak bakanlıktan yetki belgesini aldı.

Evrensel’in haberine göre, örgütlülüğe tahammül edemeyen yönetim, işçiler üzerinde baskılar oluşturmaya başladı. Fabrika yönetimi son olarak iki işçiyi işten çıkardı.

Bunun üzerine Öz Gıda İş sendikası, işten çıkarmaları ve işçiler üzerindeki baskıları fabrika önünde protesto ettiler. Örgütlenme Başkanı Göksel Şengül şu açıklamayı yaptı: “Bizler buna karşıyız ve izin vermeyeceğiz. Çalışan sendika üyelerimiz amirler ve ustalar tarafından haksız şekilde çalıştırılıp yıpratılıyor. Hiçbir çalışan işçi kardeşimize bu şekilde aşağılayıcı ve yıpratıcı davranamaz. Bizler var oldukça haklar her zaman savunulacak ve emeğimizin karşılığını alacağız. Yasalar neyse içeride o uygulansın. Bu iş yerinde sistemin kanuna uygun şekilde yapılması gerek. İşçilerin huzurlu çalışması gerek. Eğer ki içerideki sistem değişmezse bu eylemimiz uyarı ile kalmaz devamlı eyleme dönüşür.”

Kaynak: Evrensel Haber

13 Kasım 2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.