Kamuda Yandaş Sendika Emekçiye İhanet Etti!

0
1492

5921 Ağustos tarihinden beri devam eden kamuda çalışan memurların ve memur emeklilerinin kaderini tayin edecek toplu sözleşme görüşmelerinde dün anlaşma sağlandı. Görüşmelerde yandaş Memur-Sen’in temsil ettiği emekçiler, gelecek 2 yıl için sefalet zammına mecbur bırakıldı. Memur-Sen, bir kez daha AKP’nin sendikası olduğunu gösterdi ve milyonlarca emekçinin beklentilerini suya düşürdü.

4. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde Memur-Sen AKP’nin 16. kuruluş yılını öne sürerek %16’lık bir zam istemişti. AKP’nin 2018’de %3.5+%3.5 ve 2019’da yine %3.5+%3.5 olmak üzere sefalet teklifini yaptı. İlk teklifte anlaşma sağlanamaması üzerine yapılan ikinci teklifi de reddeden satılık Memur-Sen, sadece 6 aylık %0.5’lık bir artışa tav oldu. Nihai olarak 2018 yılı için %4+%3.5 ve 2019 yılı için %4+%5 belirlenen toplu sözleşeme taraflar arasında imzalandı. Kamuda Direniş Zamanı!

AKP’nin büyütüp beslediği satılık sendika Memur-Sen’in kamuda milyonlarca emekçiyi ve emekliyi etkileyecek hayati bir meselede sanılanın aksine emekçiden yana tavır takınması beklenemezdi. Bugünden sonra yapılması gereken, masada gasp edilen haklarımızı direniş yoluyla sermaye devletinden ve onun satılık sendikalarından almaktır. Gün, sermaye devletine karşı sınıfın direnişini yükseltme günüdür!

23.08.2017

Odak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.