Kayyum, Türkiye’nin en büyük tarım ve hayvancılık tesisini sattı

0
1989

Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na kayyum olarak atanan eski Vali Murat Zorluoğlu, Türkiye’nin en büyük tarım ve hayvancılık tesisi olarak bilinen VOTAŞ’ı sattı.6DEFDA0E-08F6-4A36-A54E-E3D4F7A348BBEvrensel’in haberine göre Van’ın DBP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya’nın komplolar ile tutuklanmasının ardından, onun yerini gasp eden AKP’nin Kayyumu Murat Zorluoğlu, Türkiye’nin en büyük tarım ve hayvancılık tesisi olarak bilinen VOTAŞ’ı sattı.

Van Organize Tarım İşletmeleri açık adıyla bilinen VOTAŞ, daha önce Van Ticaret Borsası tarafından kurulmuş, önceki sene DBP’li yönetim tarafından 17,5 milyon liraya alınmış ve bu zamana kadar borcunun 12 milyon lirasını ödeyebilmişti.

Habere göre komisyon başkanlığını belediyenin genel sekreter yardımcısı Mehmet Yaşar’ın yaptığı ihaleye, genel sekreter yardımcıları Fazıl Tamer ve Salih Allahverdi ile komisyon üyeleri katıldı. 4 firmanın şartname aldığı, kapalı teklif usulü ile yapılan ihaleye katılan tek firma olan Asya Tarım Hayvancılık İnşaat A.Ş., 19 Milyon 510 Bin TL’lik teklifi ile ihalenin kazananı oldu. Kazanan firma ihale bedelinin yüzde 25’ini peşin, geri kalanı ise 18 taksit halinde ödeyecek.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.