KILIÇDAROĞLU, MUHSİN YAZICIOĞLU İÇİN YÜRÜMÜŞ!

2
2016

IMG_2230Geçtiğimiz gün uzun bir aradan sonra mecliste yapılan ilk grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, adalet yürüyüşünü dosyası kapatılan Muhsin Yazıcıoğlu için yaptıklarını söyledi.

Yürüyüş sonrası ilk kez Meclis’te grup toplantısı yapan Kılıçdaroğlu, “Bu yürüyüşü bu ülkenin hak arayan huzur arayan bu ülkenin mazlumları içini yaptık. Bu yürüyüşü dosyası kapatılan Muhsin Yazıcıoğlu için yaptık. Bu yürüyüşü emeklilikte yaşa takılanlar için yaptık. Bu yürüyüşü hapisteki milletvekilleri için yaptık. Bu yürüyüşü taşeron işçiler için yaptık. Bu yürüyüşü FETÖ’nün darbe girişimine karşı canını veren 249 şehidimiz ve gaziler için yaptık. Bu yürüyüşü şehitler ve gaziler arasında ayrım yapılmasın. Ayrım yapan vatan hainidir demek için yaptık. Bu yürüyüşü gayri meşru ilan ettiğimiz anayasanın dünyaya tanıtılması için yaptık. Bu yürüyüşü liyakat sistemi tekrar Türkiye’ye gelsin diye yaptık. Bu yürüyüşü soruları çalınan KPSS ve diğer sınav mağdurları için yaptık. Bu yürüyüşü can ve mal güvenliği olmayan iş dünyası için yaptık. Bu yürüyüşü FETÖ’nün siyasi ayağı ortaya çıksın diye yaptık” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun bir yandan emekçi insanların kangrenleşen sorunlarına dikkat çekerken öte yandan aynı amaçla emekçi halkların hayatı boyunca düşmanı olmuş bir katili “mağdur” ilan etmesi dikkatlerden kaçmamalıdır.

Adalet yürüyüşü boyunca her kesimi kapsamaya dönük bu gibi örneklerin bir sınırı olmak zorundadır. Emekçilerin ve ezilen halkların daimi düşmanlarıyla aynı cümlelerde anılması kabul edilemez.

20 Temmuz 2017

Odak Dergisi

2 YORUMLAR

 1. AŞK’IN NARI

  Gönlümün sevdâsı dinmedi, dinmez
  Yürekte bu ateş sönmedi, sönmez
  Âşk’ın nârı ile yanmadan ezel
  Ruhumda açan bir çiçek gibisin…

  Yürüdüm, yürüdüm yol hâli muhâbbet
  Gürledi gök çağlar şol ırmak cennet
  Gözümde yaşları hüzne & âşk’a bu dâvet
  Kırarım zulmünü can suskun gel dem…

  Buldum zor cehennemi, yaktım bir kefen
  Şeytân’da edebî, insan’a ihânet
  Bu dünya’da bir tek hak’la, dava mihnet
  Sürerim öfkemi, sırdan kâdim isyân…

  Otantik Türkü Formu
  Söz & Müzik: Şahin Kanbur

 2. Muhsin Yazıcı’nın partisi ve bu partisinin başındaki ” su destisi su yolunda kırılır! ” zat ü muhterem şâhıs AKP’yi aktif destekliyor!

  Kılıçtaroğlu’da Muhsin Yazıcı’yı! Dolaysoyle de dolaylı olatak O’da AKP’yi pasif destekliyor!

  Bu tam bir donme doplap işidir.

  Osmanlı oğlancılığıdır.

  Şahin Kanbur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.