Kılıçdaroğlu’na Küfür ve Hakaret Serbest

0
2457

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Kılıçdaroğlu’na yaptığı “alçak”, “düzenbaz”, “şerefsiz” gibi hakaretleri ifade özgürlüğü çerçevesinde bularak kovuşturmaya gerek olmadığına karar verdi. Hurriyet Gazetesi’nin haberine göre Süleyman Soylu 11 Aralık 2017’de Kılıçdaroğlu’na karşı “İspat etmezse şerefsizdir ve alçaktır… FETÖ’cülerle beraber işbirliğinin bedelini ödeyecektir… Bir çirkefle karşı karşıyayız…

Cumhurbaşkanının veya yakınlarının paralarının olduğunu ispat etmezse, biz onun boğazına ne takacağız o görecek, hangi çıngırakları takacağız… Bir düzenbaz söz konusudur… Bu adam edepsiz siyaset yapıyor… Türkiye böyle bir sahtekâr görmemiştir…” demişti.

Süleyman Soylu bu hakaretleri Kılıçdaroğlu’na Man Adası yolsuzluğunu gündeme getirdiği için hakaret etmişti. Kılıçdaroğlu 17 Kasım 2017′ ve 21 Kasım 2017’de Erdoğan’a hitaben “Çocuklarının, dünürünün, eniştenin, kardeşinin, eski özel kalem müdürünün bir vergi cennetlerinde bir şirkete milyonlarca dolar gönderdiklerini biliyor musun? Yerli ve milliysen cevabını vereceksin’.” diye konuşmuştu. Kılıçdaroğlu Man Adası iddiaları nedeniyle Erdoğan’a 130 bin lira tazminat ödemeye mahkum edilmişti. Bu cezayla birlikte Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a ödemek zorunda olduğu tazminat 828 bin lira oldu. Kılıçdaroğlu bu cezalardan birisini ödemek için sahip olduğu daireyi satmıştı.

Sosyalist ve muhalif basından gazeteciler Erdoğan’a hakaretten hapis cezaları alıyor. Odak Dergisi Yazı İşleri Müdürü Doğan Baran hakaret iddiasıyla aldığı ceza nedeniyle hapiste bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.