Kılıçdaroğlu’ndan açıklama: “Seçimin ahlaki meşruiyet açısından hukukçular da ilahiyatçılar da tartışmalıdır”

0
113

Halk TV’den Fikret Bila, Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı röportajı yayınladı. Kılıçdaroğlu röportajda, “Seçim sonuçlarının ahlaki meşruiyet açısından hukukçular ve ilahiyatçılar tarafından tartışılması gerekir” dedi. 

Halk TV’de Kılıçdaroğlu’yla görüştüğünü ifade eden Bila, istifa sorusu üzerine Kılıçdaroğlu’nun “CHP içinde her türlü düşünce rahatlıkla dile getirilebilir” dediğini aktardı. Bila, 2024 Mart ayında yapılacak seçimlerin ittifak çerçevesinde gidileceğini düşündüğünü söyledi. Bila edindiği izlenimlere göre Kılıçdaroğlu’nun yerel seçimlere kadar CHP Genel Başkanlığı’nda kalacağını düşündüğünü bildirdi.

Kılıçdaroğlu’nun ifadeleri şöyle: “Seçim kampanyası boyunca benim hakkımda yalan söylediler. İftiralar attılar. Sahte videolarla kampanya yürüttüler. Ve bu videoların sahte olduğunu, montaj olduğunu itiraf ettiler. Yüksek Seçim Kurulu seçim sonucunu onayladı ama bu sonucun ahlaki meşruiyeti yoktur. Ayrıca kimlere oy kullandırıldığını da gördük. İthal seçmen yarattılar. Türkçe bilmeyen yabancıların oy kullandığını gördük. Bu da ahlaki açıdan sorgulanmalıdır. Seçimin ahlaki meşruiyet açısından hukukçular da ilahiyatçılar da tartışmalıdır.”

Kılıçdaroğlu istifayla ilgili “Parti’de tartışılır” dedi 

Kılıçdaroğlu istifasıyla ilgili sorulan soruya ise şöyle cevap verdi: CHP çok köklü bir partiden. CHP’de her düşünce rahatlıkla dillendirilir, tartışılır ve bu süreç sonunda partinin yetkili kuralları karar verir. Şimdi bu süreci yaşıyoruz. MYK’da, Parti Meclisi’inde incelemeler, değerlendirmeler, tartışmalar yapılacak ve hep birlikte karar vereceğiz ve kamuoyuyla paylaşacağız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.