Kılıçdaroğlu’ndan yeni talimat: “Camiye gidin”

0
831

CHP’nin yerel yönetimler çalıştayı sona erdi. Kapanış konuşmasını yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarına ilginç talimatlar verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi, İzmir’de belediye başkanlarının katılımıyla “Yerel Yönetimler Reformu ve Yerel Demokrasi Buluşması” çalıştayı düzenlendi.

Sözcü’den Başak Kaya’nın yaptığı habere göre kapanış konuşmasının basına izin olmayan kısmında Kılıçdaroğlu belediye başkanlarına sert konuştu.

Genel Merkez’e belediyelerle ilgili 5 binden fazla şikayetin geldiğini belirten Kılıçdaroğlu, başkanlara “Bize yakın sivil toplum örgütlerine değil bize mesafeli olanlara gidin” talimatı verdi.

Kapanış konuşmasında konuşan Kılıçdaroğlu, “Muhafazakar kardeşlerimize gidin. Bu kesimlerin en azından evinde bir çayını için, bizim çayımızı içsinler. Taziyeye gidin, esnafa gidin, camiye gidin” dedi. Kılıçdaroğlu’nun, başkanları, Genel Merkez’le ilişkilerinin kopuk olması nedeniyle eleştirdiği ve “Bilgi alışverişinde sıkıntı var” dediği öğrenildi. İlçe kongreleriyle ilgili olarak Kılıçdaroğlu, “Belediye başkanı örgüt işine karışıyorsa hastalığa batar. Örgüt işine karışmak kadar yanlış bir iş yoktur” talimatını verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.