Kılıçdaroğlu’nun 3 Aralık’ta yapacağı toplantıda yer alacak isimler belli oldu: Daron Acemoğlu, Jeremy Rifkin…

0
170

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı ABD ve Almanya ziyaretlerinin ardından, 3 Aralık’ta kendi “kalkınma planları”nı açıklamak için bir toplantı düzenleyeceğini aktardı.

3 Aralık’ta yapılacak toplantının ayrıntıları belli olmaya başladı. Kılıçdaroğlu toplantı ile ilgili bir video yayınladı ve videoda, “Ey dünya! Gözlerimize bak. İyi olan her şeyde seninle rekabet etmeye geliyoruz. 3 Aralık’ı bekleyin” ifadelerini kullandı.

İstanbul’da düzenlenecek olan ve yaklaşık 2 bin kişinin davetli olduğu toplantıda açılış konuşmasını Kemal Kılıçdaroğlu yapacak. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından ise çeşitli isimler sunumlarını yapacak.

Toplantıda CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Sekreter Selin Sayek Böke; ABD’li ekonomist Jeremy Rifkin, Prof. Dr. Daron Acemoğlu, Prof. Dr. Refet Gürkaynak, eski Merkez Bankası Başekonomisti Hakan Kara ve CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Hacer Foggo konuşma yapacak.

MIT’de akademik görevinde bulunan Daron Acemoğlu’nun, toplantıya video konferans yoluyla katılacağı aktarıldı. Katılım sağlayacak bir diğer isim Jeremy Rifkin ise, Almanya eski Başbakanı Angela Merkel’in 3’üncü Endüstri Devrimi politikası sırasındaki danışmanı olarak biliniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.