Koronavirüs nedeniyle kamu çalışanlarının yurtdışına çıkışı yasaklanıyor

0
779

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüs ile ilgili yaptığı açıklamada kamu personelinin bu dönemde zorunlu olmadıkça yurtdışına çıkmamasıyla ilgili AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir genelgesinin bugün yayımlanabileceğini söyledi. Koca, okulların tatil edilip edilmemesiyle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ile önümüzdeki günlerde görüşüleceğini belirtti. Avrupa’nın tedbir almakta geç kaldığını da kaydeden Koca, ”Bu salgının şu anda Türkiye’de olma ihtimali çok yüksek” ifadesini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip corona virüs (Covid -19) ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Bu salgının şu anda Türkiye’de olma ihtimali çok yüksek. Şu an sadece şunu söyleyebiliriz bu virüs tespit edilebilmiş değil. Dün bir örnek vermiştim bu salonda şu an 100’e yakın kişiyiz sarılık veya Hepatit B taşıyıcısı hiç kimse yok demem ne kadar doğru değil ise tetkik yaparak bunu söylemem gerekiyorsa aynı şekilde tespit edilmiş corona virüs olmadığını ama bu şu an tahlil yapılırken bile karşımıza çıkabilir veya bir gün sonra çıkabilir. İşin gerçekliği bu. Türkiye’de tespit edilen bir vaka olmadığını net söylüyoruz. Ama ülkeye giriş için anormal bir risk taşıyor. Önümüzdeki bir aylık zaman dilimini, özellikle bu anlamda daha farklı geçirmemiz gerekiyor.”

KAMU PERSONELİNİN YURTDIŞINA ÇIKIŞLARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

“Kamu personelinin zorunlu olmadıkça yurtdışına çıkmaması yönünde Sayın Cumhurbaşkanı’nın genelgesi olabilir. Ulusal kongrelerdeki kişi sayısı kısıtlanmalı.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.