“Krizin bedelini ödemeyeceğiz, bu ateş sizi de yakacak.”

0
1054

İstanbul Ataşehir Belediyesi halk pazarı projesinde taşeron işçi olarak çalışan 41 yaşındaki Ramazan Karabacak, dün belediye önünde kendini yaktı.

2 aylık maaşını alamadığı için belediyeye görüşme yapmaya giden Karabacak, yaptığı görüşme sonrası Belediye önünde kendini ateşe verdi. Olay sonrası hastaneye kaldırılan ve durumunun ağır olduğu belirtilen işçi, Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Bugün konuyla ilgili Ataşehir Belediyesi önünde açıklama yapan işçinin ailesi, arkadaşları ve sendikacılar “Krizin bedelini ödemeyeceğiz, bu ateş sizi de yakacak.” dedi.

Yapılan açıklamada sendikaların güçlü olmadığı, işçilerin sorunlarını sendikalar üzerinden halledemediği için bu tarz eylemlere yöneldiğine vurgu yapıldı.

Ayrıca açıklamada, “Dün, burada yaşanan kendini yakma eylemi, krizin yarattığı bir sonuçtur. Her gün binlerce işçi işsiz kalıyor. İşçiler, işten atılıp açlığa mahkum edilirken, en temel hak ücretleri bile gasp ediliyor. Bu devranın böyle gitmesine izin vermeyeceğiz.” ifadelerine yer verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.