Mansur Yavaş: “Gökçek tedavi olursa muhatap olurum”

0
287

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, AKP’li Melih Gökçek’in Ankapark ile ilgili söylemlerini değerlendirdi. Gökçek, “Ruh sağlığından endişe ediyorum” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gökçek döneminde milyon dolara mal olan Ankapark’ı ziyaret ederek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan bilgi aldı. Akşener, “İnanılmayacak derecede hem Ankaralının hem de Türkiye’de bulunan her vatandaşın vergisinin nasıl gömüldüğünü gördüm. Nasıl bir iş bilmezliğin olduğunu gördüm. İş bilmezlik de diyemiyorsunuz çünkü göz göre göre 14 milyar lira, 801 milyon dolar nasıl gömülür ve nasıl hiçbir sonuç alınmaz. Bilim yok burada, akıl yok burada ama şu cepten, sizin cebinizden alıp bu cebe koyma var. Apaçık hem itibardan tasarruf olmaz denilen mevzudaki israf var, bir de apaçık muhtemelen ortaya çıkacak bir yolsuzluk var. Şimdi bu çok önemli bir şey. Ankapark Türkiye’nin geleceği açısından, Türkiye’de bugüne kadar yapılmış pek çok yolsuzluğun, israfın somut, hepinizin gördüğü hali bu. Türkiye’deki herkesin kendi şehrinde yaşadıklarını büyük ölçüsü bu.” dedi.

Mansur Yavaş ise Gökçek’in Ankapark ile sözlerine yönelik “Kontrole gitmesini öneriyorum. Ruh sağlığından endişe ediyorum, gerçekten” sözlerini kullandı. Yavaş’ın bu sözleri kısa sürede sosyal medyada günün konusu oldu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.