Öğretmenleri Milli Eğitim Bakanlığı Yerine Diyanet Atamaya Başladı

0
897

Cumhuriyet gazetesinden Ozan Çepni’nin haberine göre, Diyanet çeşitli küçük yerleşim yerlerinde görevlendirmek üzere 60 psikolojik danışmanlık ve rehberlik öğretmeni atayacağını duyurdu.

Diyanet yayınlanan ilanda alınacak öğretmenler için 2018 ve 2019 yılı KPSS puanının esas alınacağı belirtilirken, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’ndaki koşulların yanı sıra en az 70 KPSS puan istedi. İlanda öğretmen adaylarına başvurular için adres olarak il ve ilçe müftülükler işaret ediliyor. Başvuru belgelerini tamamlayan adayların ise Diyanet’in gerçekleştireceği mülakata çağrılacakları belirtildi.

Ayrıca ilanında 60 öğretmen atanacağı ve 180 öğretmen adayının da sözlü sınava çağrılacağı vurgulandı. Sözlü sınavların Ankara’da yapılacağını belirten Diyanet, bir komisyon oluşturularak öğretmenlerin sınava tabi tutulacağını ekledi. Sözlü sınavın ardından başarı sırasına göre değerlendirilecek adaylardan ilk 60’ının Diyanet’in küçük yerleşim yerlerinde, eğitim öğretim hizmetleri sınıfında öğretmen kadrosuna atanacağı vurgulandı.

Kaynak: Cumhuriyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.