Melih Gökçek İstifa Etti!

0
1629

32E927E2-06AE-482B-974D-82D8B1C4E83BCumhurbaşkanı Erdoğan’ın istifasını istediği, AKP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek belediye meclisini acil toplantıya çağırarak istifasını açıkladı. CHP’li ve MHP’li üyelerin katılmadığı toplantıya Gökçek, başkan olduğu dönem boyunca sürekli Ankara için çalıştığını ve Ankara’ya hizmet ettiğini söyledi. 23 yıldır belediye başkanı olan Melih Gökçek, toplantısını “Bizden görünüp bizden olmayan içimizdeki fitnecileri helak et Yarabbi” diyerek bitirdi.

Gökçek istifa konuşması şöyle:

“Değerli arkadaşlar, ben Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olalı 23 yıl oldu. Elhamdülillah 5 dönemdir Ankara’ya hizmet etmeye çalışıyorum. Bir muhasebe olması ve bir yönüyle 23.5 yılın hesabını verme adına neler yaptığımı anlatmak istiyorum. 1994 yılında Ankara’nın adı Bozkır Ankara’ydı. Meyhane ve malum evlerle dolmuştu. İstanbul’da 4 bin 640 kişiye bir cami düşerken, Ankara’da bu bin kusura inmiştir. Artık Ankara’nın adı mabetsiz şehir değil, inanç şehridir. Ankara, metroyu bizimle tanıdı. Teleferikle bizim sayemizde tanıştı. Yollarımızı genişlettik. 312 tane köprü, alt ve üst geçit yaptık. Kesintisiz trafik akışını Türkiye’ye biz öğrettik. 139 tane yaya üst geçidi yaptık. 1994 yılında hatırlar mısınız Ankara’da trafikte 394 kişi vardı, trafikten geçilmiyordu. Şimdi 7 kat arttı araç sayısını, trafik hani nerede?

Ankara’da 146 tane yeni bulvar açtık. 7 bin 255 kilometre yeni yol açmışız. Bölünmüş yolları yapıp trafik kazalarını önledik. Kentimize 5 giriş yaptık. Biz belediye başkanlığımıza geldiğimizde hava kirliliğinde kuşlar ağaçtan dökülürdü. Havayı temizledik.Toplam 15 bin 315 kilometre altyapı yapmışız. Bizden önce musluklardan çamur akardı. Biz geldiğimizde Mamak ve Çankaya çöp kokusundan geçilmezdi. Çöp bertaraf tesislerini kurduk. Bozkır Ankara’nın adı artık Yeşil Ankara!

Cumhurbaşkanı tarafından istifam istendi. Dikkat ederseniz en çok tweet atan Melih Gökçek bir tek tweet atıp cevap bile vermedi. Ben bir dava ahlakından geliyorum. Benim davamda nefse uymak yoktur, şahsi çıkarlar için davaya zarar vermek yoktur. Benim davamda emir demiri keser.. Erdoğan’ın talimatını yerine getiriyorum.”

28 Ekim 2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.