Merdan Yanardağ’ın ve Tele1’in yanındayız!

0
735

Tele1 Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Merdan Yanardağ önce AKP’nin devşirmesi Mehmet Ali Çelebi tarafından hedef gösterildi, sonra İYİ Partili isimlerin hedefi oldu ve sırasıyla RTÜK kanal hakkında soruşturma başlatacağını belirtti ve Yanardağ birkaç saat önce yapılan “baskın” ile televizyondan gözaltına alındı.

Gözaltına gerekçe olarak Yanardağ’ın hiçbir yasadışı söylem bulunmayan ifadeleri gösterildi. İktidar, Merdan Yanardağ’ın sözlerini manipüle ederek olayı bir komplo operasyonuna dönüştürdü.

Merdan Yanardağ’ı Birleşik Haziran Hareketi süreci ve sonrasındaki temaslarımızdan tanıyoruz. Kendisini vicdanlı, ezilen halktan yana bir gazeteci olarak biliyoruz. Yanardağ özel olarak CHP’nin kendi solundaki güçlerle yakınlaşmasını ve HDP-YSP ile temas kurmaktan korkmaması gerektiğini de ısrarla vurgulamaktadır. O, solun bağımsız birliğini savunmaktadır. Çalıştırdığı televizyon muhalefette önemli bir yer kaplamaktadır.

Yanardağ’a yönelik operasyona karşı ülkemiz solunun onu sahiplenmesi, Tele 1 ile dayanışması bir zorunluluktur.

AKP’nin operasyonu, ülkemizde halktan yana gazeteciliğe, aydınlığa, bilime, laikliğe ve sol değerlere bir saldırıdır.

Merdan Yanardağ’ın gözaltına alınmasının gerçek sebebinin, gücü giderek zayıflayan AKP iktidarının muhalifleri susturma isteği olduğunu iyi biliyoruz.

Merdan Yanardağ’ın ve Tele 1’in yanındayız.
İktidar ülkemizin aydınlarını ve solunu teslim alamayacak!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.