Mezopotamya Ajansı ve Jinnews çalışanlarına polis terörü: Gazeteciler ters kelepçe ile gözaltına alındı

0
199

Mezopotamya Ajansı ve Jinnews çalışanı gazeteciler, Ankara merkezli operasyon kapsamında gözaltına alındı. Gazetecilere ters kelepçe takıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen bir soruşturma kapsamında, Mezopotamya Ajansı’nın (MA) Ankara bürosuna baskın yapıldı. Ajansın Ankara bürosunda polis araması devam ederken, MA ve JINNEWS muhabirlerinin bulunduğu eve de polislerce baskın yapıldığı öğrenildi.

Soruşturma kapsamında Ankara, İstanbul, Van, Diyarbakır, Urfa ve Mardin’de çok sayıda gazeteci gözaltına alındı. Gerçekleştirilen polis terörü kapsamında, hakkında yakalama kararı verilen 14 gazeteciden 11’inin gözaltına alındığı bilgisi verildi.

Alınan bazı isimler şu şekilde: MA Yazı İşleri Müdürü Diren Yurtsever, MA muhabirleri Deniz Nazlım, Selman Güzelyüz, Zemo Ağgöz, Berivan Altan, Hakan Yalçın, Emrullah Acar ve Ceylan Şahinli ile JINNEWS muhabirleri Habibe Eren ve Öznur Değer.

Daha önce Mezopotamya Ajansı’nda stajyer muhabirlik yapan Mehmet Günhan’ın da Manisa’da yapılan ev baskınında gözaltına alındığı kaydedildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.