Migros, hırsızlık ile suçladığı işçiye gelişen tepkiler üzerine yeni bir yazı yazdırıp paylaştı: “Alınganlık gösterdim, çevremdekilerin yönlendirmesiyle yazdım”

0
381

Migros’ta çalışan bir temizlik işçisinin çöpe atılacak sebzeleri aldığı için şirket tarafından “hırsızlık” ile suçlandığı, kendisine savunma yazdırıldığı ve işten atıldığı ifade edilmiş; temizlik işçisinin yazdığı savunma sosyal medyada gündem olmuştu. “Ben hırsız değilim. Çok yoksul bir işçiyim” ifadelerinin yer aldığı savunma, 250 grevci işçiyi de işten atan Migros’a tepkilerin daha çok büyümesine yol açmış ve Migros’u boykot çağrıları daha çok artmıştı.

Gelişen tepkiler üzerine Migros’un taşeron şirketi US Grup, söz konusu işçinin işten atılmadığını, şirketin Merter mağazasında çalışmaya devam ettiğini sosyal medya hesaplarından paylaştı. Yayınlanan açıklamada, temizlik işçisinin el yazısı olduğu söylenen bir yazı da paylaşıldı. İşçinin yazdığı belirtilen el yazısında, “Şu anda Merter mağazasında çalışıyorum. Tarafıma yapılan uyarıya alınganlık gösterdim ve yanlış anladım ama asla hırsızlıkla suçlanmadım. İşten atılmam gibi bir şey de söz konusu değildir. Görevimin başındayım. Ailem, çoluğum, çocuğum var. Zaten daha önceki yazıyı da çevremdekilerin yönlendirmesi ile yazdım. Hırsızlıkla suçlandığım ve işten atıldığım gibi paylaşılan bilgiler doğru değildir. Lütfen düzeltin” ifadeleri yer aldı.

US Grup işçiye şirket baskısı ile yazdırıldığı çok açık olan bu yazıyı, “Sosyal medyada bir çalışanımızla ilgili yapılan paylaşımlar asılsızdır. Kendisi de iradesi dışında yapılan bu paylaşımlardan son derece rahatsız olmuştur. Çalışanımızın kendi el yazısı ile gerçek beyanını kamuoyu ile paylaşıyoruz” ifadeleriyle yayımladı.

US Grup’un bu açıklaması, Migros tarafından da paylaşıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.