Murat Karayılan: “Erdoğan PKK’ye heyet gönderdi”

0
905

PKK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz aylarda PKK ile görüşmek için bir heyet gönderdiğini ileri sürdü. Ayrıntıların bu akşam 20.00’de Sterk TV’de yayınlanacak özel programda aktarılacağı bildirildi.

PKK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan’ın, bu akşam (Perşembe) Sterk TV’de saat 20.00’de yayınlanacak özel programda önemli açıklamalarda bulunacağı bildirildi. Fırat Haber Ajansı’nın (ANF) haberine göre, Karayılan, Erdoğan’ın PKK’ya heyet gönderdiğini, bu heyetin talebi üzerine KDP Genel Başkanı Mesut Barzani’yle yüz yüze görüşerek uyarmak istediğini iddia etti.

Haberde, “Karayılan, ayrıca TSK’nin sınır ötesi operasyonu, KDP özel birliklerinin 5 Haziran’da Metîna’ya sevkiyatında yaşanan saldırının perde arkası, KDP güçlerinin sınır ötesi operasyona dahil edilmesi çabaları, Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Hewlêr ziyareti ile KDP’nin 20 Mayıs’ta gerçekleştirdiği toplantının sonuçları ile PKK ve KDP arasındaki ilişkilerine dair de önemli açıklamalarda bulunacak” ifadeleri kullanıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.